Gällivare finaalsõidud läbi, järgmiseks Ruka MK!  — Team Haanja

Gällivare finaalsõidud läbi, järgmiseks Ruka MK! 

Avaldatud: 19.11.2017

Tänastest klassikasprindi veerandfinaalidest me paraku kaugemale ei jõudnud, kuid selge on see, et seisund läheb iga võistlusega paremaks ning usume, et uue nädala lõpus peetaval Ruka MK-l oleme juba paremas hoos.

Marko Kilp alustas kohe esimeses veerandfinaali sõidus koos kvalifikatsioonide parima Svenssoni, jaapanlase Miyazawa ning kolme venelase Petuhhovi, Parfjonovi ja Japaroviga. Markol oli plaan enne viimast laskumist võimalikult ees olla, sest nagu naiste sõitudest ilmnes, siis viimasel laskumisel toimus mitmeid kukkumisi ning ohutum oli sõita võimalikult ees. Plaan õnnestuski, kuid tagasirgel Marko pisut kangestus ning hilisem võitja Oskar Svensson kihutas Markost täiskäigul mööda. Marko jõudis finishisse oma sõidu kolmandana. Edasipääsust poolfinaali jäi lahutama vaid 0.98 sekundit ning lõppkohaks 15. 

Raido Ränkel sõitis veerandfinaalide kolmandas sõidus. Tema vastasteks olid rootslased Johansson, Peterson ja Grate, venelasest maailmameister Ustjugov ning kasahh Bortsov. Sarnane plaan, mis Markol, Raidol kahjuks ei õnnestunud ning finishisse jõudis ta oma sõidu viiendana, mis samuti poolfinaali edasi ei viinud. Lõppkohaks 23. 

Meeste klassikasprindi finaal kujunes Rootsi-Venemaa maavõistluseks, millest kaksikvõiduga väljusid rootslased.

Naiste klassikasprint lõppes meie jaoks nukralt, sest Anette Veerpalu jäi esimesena veerandfinaalist välja ning lõpetas 31. positsioonil. Naiste finaalis pidid venelased leppima teise ja kolmanda kohaga, Rootsi noppis aga võidu.

Tulemused:

Mehed

1.   Oskar Svensson 3:21.63

2.   Teodor Peterson (+0.4)

3.   Nikita Kriukov (+2.12)

...
15. Marko Kilp
23. Raido Ränkel

...

88. Andreas Veerpalu

92. Algo Kärp

96. Karl Erik Rabakukk


Naised

1.   Stina Nilsson 3:53.75

2.   Natalia Matvejeva (+1.89)

3.   Julija Belorukova (+3.16)

...

31. Anette Veerpalu