Ajalooline Ramsau laager — Team Haanja

Ajalooline Ramsau laager

Avaldatud: 11.09.2018
Reisisime Ramsausse 1. septembril Nordica mugava otselennuga Tallinn-München. Üheksa laagrilise seas kuus sportlast (Karel, Marko, Algo, Raido, Patricija ja külalisena Mariell Merlii Pulles), füsioterapeut Hanno, treener Anti ja hooldemees Raul.

Hotell Ramsauer Alm on saanud paljudele Eesti suusaportlastele teiseks koduks. Pikkade aastate jooksul on pererahvas meid alati väga soojalt vastu võtnud ja teinud meie sealviibimise väga meeldivaks. Pererahvas kasvatab piisoneid ja hotelli restoranis pakutakse uskumatult häid piisonipraade.

Laagri eesmärk oli koguda suusakilomeetreid ligi 3000m kõrgusel liustikul. See, et septembris ei saa liustikul suusatada oli meie koondise jaoks esmakordne ja seda tõdesid ka teiste riikide koondislased. Olukord on hetkel väga kehv: jää on must ja suurte lõhedega. Tavapäraselt käime Ramsaus hommikuti suusatamas ja õhtul sõidame rullsuuskadel, jookseme, käime jõusaalis. Lumepuuduse tõttu tegime plaanid ringi ja kasutasime vaid suviseid treeningvahendeid. Laagri alguses trotsisime ka päris palju vihmast ilma, kuid see ei pidurdanud meid tegemast suurepäraseid treeninguid.

Teine pool Ramsaus veedetud ajast oli õnneks päikseline. Tagantjärele mõeldes võibolla tuli isegi kasuks, et suusatama ei pääsenud. Intensiivseid treeninguid sai seeläbi tehtud rohkem ja tunduvalt kvaliteetsemalt. Kiirustreeningute järgi võib öelda, et sportlased on paremas seisundis kui eelmisel aastal samal ajal, mis teeb ainult heameelt. Treener Anti ja füsioterapeut Hanno on teinud head tööd sportlaste vormimisel. Enamus meist reisib koju täna, 11.septembril. Algo ja Marko jäävad Ramsausse treenima nädala lõpuni.

Uuesti tuleme Ramsausse oktoobri teises pooles ja siis loodame ka suusatama pääseda. Järgmine kord koguneme ühistreeninguteks kodusel Otepääl septembri viimasel nädalal.