Alvar Johannes Alev asus õppima ning treenima Boulderisse, Colorado ülikooli. — Team Haanja

Alvar Johannes Alev asus õppima ning treenima Boulderisse, Colorado ülikooli.

Avaldatud: 24.09.2017
Uue 2017/2018 hooaja ettevalmistus algas üsna tavapärases joones - esimesed sissejuhatavad laagrid mai lõpus ja edasi juba tõsisem töö suvekuudel. Varasemast hooajast oli erinev see, et terve suvine ettevalmistus oli Eestimaa pinnal. Laagrid Team Haanjaga Otepääl ja Haanjas toimisid hästi, sai treenida üpris tugevalt, kuid samas säilis ka värskus ja enamik ajast oli ka sportlik seisund hea või väga hea. Ka kontrollvõistluste tulemused ja intervalltrennid näitasid selget edasiminekut.

Augusti keskpaigas ootas mind ees aga üsna suur muudatus ehk nö aastane "projekt“ Ameerika Ühendriikides. Asusin õppima ning treenima Boulderisse, Colorado ülikooli. Siinsed tingimused ning ülikooli suusatiim on kindlasti ühed parimad kogu Ameerika mandril. Kool ning minu elamine asuvad ca 1700 m üle merepinna ja umbes sama palju kõrgemale saab veel treeningutel edasi minna. Tiimis on 13 sportlast (6 meest + 7 naist) ning 2/3 nendest on norrakad. Õhkkond on hea ning "teamspirit" väga kõrge. Kõik mõtlevad kogu tiimi nimel, et kuidas võita selle hooaja ülikoolide meistrivõistlused. Viimane võit pärineb aastast 2015 ja mõneaastane paus on selle kooli jaoks juba piisavalt pikk. Tulenevalt minu vanusest ning erinevatest NCAA reeglitest on mul võimalik kooli eest võistelda kõigest sel hooajal, seepärast ka stipendium ainult käesolevaks õppeaastaks. Seega pole muud võimalust, kui tuleb kogu töö ära teha ja võidud saavutada ühe aastaga.

Nagu ikka, siis esimesed nädalad uues kohas olid väga kiired. Ilmselt andsin kogu selle paari nädala jooksul rohkem allkirju, kui senise elu jooksul kokku. Dokumente, mida täita, ja erinevaid kohtumisi/loengud jagus küllaga, kuid korra päevas jõudis ka siinseid treeningtingimusi nautida. Septembri esimesel nädalal hakkasid ühistreeningud ja kohe esimesel päeval kavas olnud 3000 m jooksu suutsin võita. Sellele järgnes mõni päev hiljem heategevuslik rattasõit, mis oli minu jaoks pisut üle 200 km. Edasi on olnud 2-3 tugevat trenni nädalas, millest üldiselt üks ka võistlus. Rahulikud treeningud on kas rullsuusatamine ja jooks linna vahel või matkad mägedes. Eelmisel nädalavahetusel tegime Denveri ülikooli (meie üks suurimaid rivaale) vastu 8 km kontrollvõistluse ainult ülesmäge klassikalises tehnikas. Kuigi minu isiklik sooritus oli kehv, 4. koht meeste arvestuses ja kaotus võitjale üle 30 sek, siis tiimiga suutsime vastasest selgelt paremad olla. Meestest kuulus meile kaks ning naistest lausa viis parimat kohta. Järgmise päeva taastavaks trenniks oli nelja ja poole tunnine rullsuusatamine + matk 4300m kõrgusele, mis on senini kõrgeim mäetipp, kus käinud olen. Käesoleva nädala tugev intervalltreening rullsuuskadel andis aga märku, et pingutatud on kõvasti ning peale seda pidin hakkama võitlema kerge nohu ja kurguvaluga. Ilmselt läheb natuke aega, et kõrgusega merepinnast täielikult ära kohaneda. Tänase ca 35 min ülesmäge jooksuvõistluse pidin seetõttu vahele jätma, aga võistluseid siin veel mitmeid tulemas ja tähtsamad stardid alles mitme kuu pärast.                                   Treeningtunde koguneb praegu mõnevõrra vähem kui varasemalt, aga see-eest on intensiivsus üpris kõrge ja samuti võtab kool oma aja. Hetkel on kooliga kõik korras ja probleeme pole, aga eks täpsemalt saab aimu järgmine nädal, kui esimesed eksamid hakkavad.

Usun ja loodan, et säärane keskkonnavahetus ning väga heades tingimustes treenimine mõjuvad mu praegusele ning tulevastele hooaegadele hästi. Kindlasti ei ole minu eesmärgid väiksemad kui varasemalt. Esmatähtis on muidugi võita üleriigilised ülikoolide meistrivõistlused Colorado Buffaloes tiimiga. Selle nimel siin tööd tehakse ja seepärast on eraldatatud mitmetele sportlastele õppe- ning treeningstipendiumid. Kooli poolt on sportlastele loodud mitmed keskused, kus on jõusaalid, taastusravi võimalused, abistav personal jne. Isiklikus plaanis ei ole vähem tähtsam eesmärk PyeongChangi taliolümpia. Esmalt tuleb aga aidata riigil võimalikult palju kohti nendeks mängudeks teenida. See tähendab, et hooaja esimeses pooles tuleb osaleda rohkelt FIS-võistlustel ja teenida sealt häid punkte, mida siin USAs on kindlasti lihtsam saavutada kui mujal. Eks edasine sõltub juba minu tulemustest ning kindlasti tuleb hästi esineda võistlustel Eestis ja Euroopas. Seniks aga tuleb ravida ennast terveks, püsida tervena ja korralikult treenida!

Tänud Team Haanjale minu toetamise eest ja loodetavasti suudan kõikidele pöidlahoidjatele pakkuda häid emotsioone juba tuleval talvel!

Alvar Johannes Alev

���+61