Alvar Johannes Alev jooksis triatloni maailmameistri eest! — Team Haanja

Alvar Johannes Alev jooksis triatloni maailmameistri eest!

Avaldatud: 06.08.2017

Laupäeval osalesid 3 Team Haanja sportlast erinevatel jooksuvõistlustel.

Raido Ränkel tegi kaasa Võrumaa jooksusarja etapil, Vastseliina linnuse jooksul. Raido oli 13km maastikujooksul veenva ülekaaluga kiireim, edestades järgmist meest enam kui kahe ja poole minutiga. Suusameestest väledaima jooksujalaga Raido oli eelmisel aastal ka jooksusarja üldvõitja.

Raido: “Tegin kiire alguse, et konkurendid varakult maha raputada, edasi jooksin omas ühtlases tempos. Tänane konkurents polnud teab mis tugev ja võit tuli kergelt.”

Algo Kärp pani jala joonele Valgamaa jooksusarja etapil Sangastes, kus toimus Rukkihundi jooks. Algo põlved on mitmel korral karjääri kestel jooksmise lausa välistanud. Praegu on jalad heas korras ja võistlus andis väga positiivse tagasiside ka üldise seisundi kohta!

Algo: “Jooksin kohe stardist koos Mart Andressoniga eest ja vedasime kordamööda ca 1km kaupa. 9,8km rada kulges peamiselt kruusateedel. Tempo oli ühtlaselt kõrge, aga koguaeg oli endal kerge varu. Umbes kilomeeter enne lõppu kiirendasin ja sain väikese vahe sisse. Lõpp kulges soisemal pinnasel, kus teadsin, et suusatajal on eelis. Suutsin seal vahet veelgi kasvatada. Võistlus oli suurepärane pingutus, mida treeningul on pea võimatu saavutada.”

Laupäeval toimus Otepääl poolpika triatloni võistlus, kus lisaks individuaalvõistlejatele osalised ka võistkonnad. Tavapäraselt on võistkonnas 3 liiget, kes igaüks läbib ühe kolmest triatloni etapist. Alvar osales võistlusel jooksumehena, kuid esimesed kaks vahetust läbis üks ja see sama mees. 1997. aasta Ironmani maailmameistri Thomas Hellriegeli jalavigastus ei lubanud tal joosta. Raudmees pöördus võistluse korraldaja poole, leidmaks endale jooksuvahetuseks asendaja ning osaleda võistkonnavõistlusel. Alvar võttis väljakutse vastu: jooksis poolmaratoni ajaga 1h21min34sek ja tõi võistkonna viiendana finišisse.

“Ma polnud enne võistlust eriti palju jooksnud. Jalad jäid viimasteks kilomeetriteks asfaldil jooksmisest päris kangeks, kuid jooksin ühtlases tempos. Thomas jäi minu esitusega rahule ja oli tänulik, et võimaldasin tal võistlusest osa võtta.” võttis Alvar etteaste kokku. Fotod: Liis Kipper ja Külli Leola