Füsioterapeudi õlafetiš aitab vabastada sportlaste tõelise potentsiaali — Team Haanja

Füsioterapeudi õlafetiš aitab vabastada sportlaste tõelise potentsiaali

Avaldatud: 28.08.2018
Sellel suvel alustas Team Haanja koostööd Hanno Tikkerbäriga. Hanno ülesanneteks on sportlaste lihashooldus, vigastuste ennetamine ning abistamine jõutreeningute planeerimisel ja läbiviimisel. Suusataja taustaga Hanno ei pääse võistlustel ka erinevate lisarollide täitmisest – jootmine, transport – väikese võistkonna võlud.

Hanno on pärit Lääne-Virumaalt Kadrinast, kus lõpetas keskkooli enda kaksikõega 2011. aastal. Sama aasta suvel astus ajateenistusse Tapa Suurtükiväepataljonis ning juba järgmisel aastal algasid erialased õpingud Tartus.

Ta hakkas isa käe all suusatamisega tegelema 12-aastaselt ning viimati võistles ajateenistuse ajal Kaitseväe meistrivõistlustel. Viimases treeninglaagris Livignos otsisime internetist üles vanad finišiprotokollid, et vaadata, kes Team Haanja sportlastest kunagi Hannoga samadel võistlustel osalenud.

Hanno võttis enda haridustee kokku järgmiselt: "Erialaste õpingutega alustasin 2012. aastal Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis, kus minu lõputöö kehalise aktiivsuse kasutamisest kliinilise depressiooni ravis pälvis kõrgkoolipoolse tunnustuse. Terviseteaduse magistrikraadi omandasin 2017. aastal Tartu Ülikooli Sporditeaduste ja füsioteraapia instituudis, kus uurisin ülekoormusvigastuste esinemist Eesti kergejõustiklastel. Valdavalt olen täiendanud ennast skeleti- ja lihassüsteemi ning spordifüsioteraapiat käsitlevatel teemadel. Lisaks olen läbinud kinesio- ja sporditeipimise koolitusi, spordialaspetsiifilisi sh jõutreeningut käsitlevaid seminare ning õppinud kuivnõelravi rahvusvaheliselt tunnustatud koolitajate käe all.“

Erialase tööga alustas Hanno juba esimese kursuse järgselt enda toonase suusaklubi CFC Jaak Mae Suusakooli juures. Jätkas Rakvere haiglas, kus tema kohustusteks oli nii ambulatoorne kui ka osakonnasisene töö. Lisaks tuli kolme õppeaasta jooksul Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis läbida erinevaid praktikaid mitmetes Eesti haiglates ja taastusravikeskustes. Magistriõpingute ajal töötas erapraksistes nii Tartus kui ka Rakveres ning peale magistripraktikat jätkas töötamist pea kaks aastat Tartu Ülikooli Kliinikumi Spordimeditsiini ja taastusravi kliiniku ambulatoorses osakonnas. Täna on Hannol Rakveres enda praksis Fysiotikker.

"Olen tegelenud erineva tasemega noorte kui ka täiskasvanud sportlastega. Vastuvõtule on pöördunud suusatajaid, kerge- ja raskejõustiklasi sh rammumehi, triatleete, korv- ja võrkpallureid ning tennisiste. Toetan enda ettevõttega mitme ambitsioonika sportlase taastusravi ning olen õla alla pannud Lääne-Virumaal peetud naiste rannavõrkpalli karikasarjale,“ sõnas Hanno.

Sinu ambitsioon ja ootused Team Haanjas? "Minu sooviks on tõhustada Team Haanja liikmete taastumist kehalisest koormusest, vähendada vigastuste ja valusündroomide esinemisvõimalusi ning toetada suusatajate erialast arengut tõenduspõhistele teadmistele tuginedes. Näen Team Haanja suusatajates realiseerimata potentsiaali ning ootan seetõttu enda teadmisi rakendades igalt suusatajalt seni parimate tulemuste ületamist,“ võttis Hanno enda eesmärgid kokku.

Hanno teeb oma tööd suure pühendumusega ning pöörab detailidele tähelepanu. Enda sõnul pakub talle enim huvi õlaliiges. Ta on meie sportlaste õlgade liikuvust kõvasti parandanud ning massaažist võtab see päris suure osa. Seetõttu ei punni Hanno vastu kui ütleme, et tal on väike õlafetiš. Parem liikuvus võimaldab meil jõusaalis õige tehnikaga raskusi tõsta, mis omakorda aitab saada tugevamaks ja kiiremaks – selles suunas ongi vaja liikuda!

Hanno tervendavaid käsi ei taha me vaid endale hoida. Seega, kui sul õnnestub teda õigel hetkel tabada, siis võib ka sinust saada enda parem versioon. :)

Kontakt: www.fysiotikker.com