Kokkuvõte Pyeongchangi taliolümpiast — Team Haanja

Kokkuvõte Pyeongchangi taliolümpiast

Avaldatud: 04.03.2018
Selle talve suurim sündmus – taliolümpiamängud Pyeongchangis, Lõuna-Koreas – on lõppenud. Grandioosne spordipidu, kus osales üle 2900 sportlase 15 erineval spordialal pakkus 17 päeva jooksul nii sportlastele kui ka pealtvaatajatele meeldejäävaid elamusi.

Meie tiimist osales olümpiamängudel kokku 6 sportlast: Raido Ränkel, Karel Tammjärv, Algo Kärp, Anette Veerpalu, Andreas Veerpalu ja Marko Kilp. Muide, viimased kaks nimetatut tegid ka oma olümpiadebüüdi. Paraku haigestus Anette vahetult enne avamistseremooniat. Haigus osutus nii tõsiseks, et tõmbas kriipsu peale kogu tema olümpiaprogrammile.

Debütantidest parima tulemuse eest hoolitses sprinter Marko Kilp, kes pääses klassikasprindis veerandfinaalidesse ning lõpetas võistluse 18. kohaga. Marko sõitis teises veerandfinaalis ja hoidis kuni neljanda veerandfinaalini nn "õnneliku kaotaja“ kohta, mis viinuks ta edasi poolfinaali. Paraku oli neljas veerandfinaal kiirem ja Markole jäi uks TOP 12 sekka suletuks.

Kiitust väärib ka teist korda olümpiamängudel osalenud Raido, kes oli veel mõned päevad enne võistlust võrdlemisi häiritud oma tervislikust seisundist. Ettevalmistust seganud kopsupõletik oli jätnud oma jälje, ometi suutis Raido end võistluseks nii vaimselt kui füüsiliselt kokku võtta ning sai eelsõidus 31. koha.

Karel tegi aga klassikasprindi 52. kohaga hea lahtisõidu 15 km vabatehnika distantsiks. Eesmärk 15 km vabatehnikas oli Kareli sõnul küll kõrgem, kuid suutis siiski oma kolmandatel olümpiamängudel välja sõita 22. koha, mis ühtlasi märgib ka Kareli parimat tulemust tiitlivõistlustel.

Individuaaldistantside üllatuspommi (kui mitte sportlase enda, siis kindlasti kõrvalseisjate jaoks) valmistas klassikalises tehnikas peetud 50 km ühisstardist samuti juba kolmandat korda olümpiamängudel sõitnud Algo Kärp. Algo kulutas juba distantsi esimesel poolel kõvasti energiat, et parandada oma stardinumbri 56. positsiooni. Suure osa võistlusest sõitis Algo grupis kohtadel 13.-20., kuid lõpuks pidi mõnele konkurendile alla vanduma ning lõpetas väga heal 17. kohal. Lisaks Algo parimale tiitlivõistluste kohale, märgib see koht ka meie tiimi individuaaldistantside parimat tulemust. Palju õnne Algo!

Tunnustame ka debütanti Andreas Veerpalu, kes sõitis just sellel kurnaval distantsil välja enda olümpiamängude parima 38. koha.  

Meeskondlikest aladest oli kavas vabatehnika sprinditeade ning 4x10 km teatesõit. Treener Anti Saarepuu otsustas sprinditeate duoks määrata Marko ja Kareli – mõlemad näitasid eelnevatel distantsidel head sõiduvormi ning see osutus ka sportlaste valimisel määravaks. Teatesõidu meeskonna moodustasid Andreas, Algo, Karel ja Raido. Mõlema distantsi eesmärgiks oli vähemalt 10. koht, kuid  kahjuks jäi seekord eesmärk täitmata. Sprinditeate lõppkohaks 28 meeskonna seast 17. ning teatesõidus 14 meeskonna seast 12. koht.

Kõik distantsid ja tulemused:

15 km + 15 km suusavahetusega sõit
Karel Tammjärv 32. 
Andreas Veerpalu 47.

Sprint CL
Marko Kilp 18. 
Raido ränkel 31.
Karel Tammjärv 52.

15 km F
Karel Tammjärv 22.
Andreas Veerpalu 58.
Raido Ränkel 59. 

Teatesõit 4 x 10 km
Eesti 12.

Sprinditeade
Eesti 17.

50 km CL ühisstardist
Algo Kärp 17. 
Andreas Veerpalu 38. 

Päise foto autor/allikas: Sputnik/Scanpix
Galerii fotode autorid: Tairo Lutter/Madis Veltmann