Marko Kilp ja Raido Ränkel alustasid MK-hooaega võimsalt! — Team Haanja

Marko Kilp ja Raido Ränkel alustasid MK-hooaega võimsalt!

Avaldatud: 24.11.2017
Hooaja esimesel MK-etapil Rukal sõitsid Marko ja Raido välja oma senise sportlastee parimad tulemused. Marko lõppkoht oli 11. (eelmisel aastal Rukal 13.) ja Raido lõpetas päeva 15. kohal (varasem parim mullu Quebecis 25. koht).

Kvalifikatsioonis olid Marko ja Raido vastavalt 18. (+7.34) ja 25. (+8.69) tagades mõlemad pääsu veerandfinaalidesse. Kvalifikatsiooni kiireim oli ka finaali võitnud norralane Johannes Hoesflot Klaebo, kes oli täna nagu mees teiselt planeedilt. 

Veerandfinaalid algasid eelsõitudest ~1.5h hiljem, mis andis sportlastele aega ka taastumiseks. Kui sportlased keskenduvad esmajoones vaid oma algavale sõidule, siis taustajõud ootasid poolfinaali pääsu. Markol see esmakordselt elus õnnestuski ja juba kõlaski poolfinaali stardipauk. Poolfinaali algus oli muljetavaldav: distantsi viimasele tõusu minnes edestas Marko kõiki konkurente. Tõusu otsa jõudes rauges jõud, mis andis konkurentidele võimaluse lülitada sisse viimase käigu, jättes Marko finishis kuuendaks. Lõpptulemuseks elu parim 11. koht! 

Raido, kes tegi samuti oma elu parima etteaste, jäi oma sõiduga rahule -  ikkagi parim tulemus MK-karusellis kohe esimesel etapil. Nagu Raido eelmisel nädalal Gällivare võistluse järel lubas, siis tunne oli märksa võimsam!

Meie kahel hooldemehel on sel nädalavahetusel abiks Asko Saarepuu.
Nii Marko kui ka Raido kiitsid hooldemeeste tehtud tööd- suusad toimisid ideaalselt!