Otepääl toimusid Soome Olümpiakomitee endise peaarsti loengud — Team Haanja

Otepääl toimusid Soome Olümpiakomitee endise peaarsti loengud

Avaldatud: 29.09.2017

28.-29. septembril pidas Tehvandi Spordikeskuses avalikud loengud dr. Harri Hakkarainen. ROKi toetusel toimuva koolituse sihtrühm oli 2018. aasta taliolümpiaks valmistuvad sportlased, treenerid ja teised taustajõud. Loengud toimusid arutelu vormis ning interaktiivse töövormi kaudu jõudis kuulajateni just neile vajalik praktiline info.

Dr. Hakkarainenil on suur kogemuste pagas kergejõustiklaste, hokimängijate, suusatajate, aga ka vormelipilootidega töötamisel. Koolituse peateema oli terviklike treeningplaanide koostamine, kus lisaks treeningutele arvestatakse ka kõigi teiste faktoritega: töö- ja koolistress, reisimine, psühholoogilised mõjurid jt.

Olulise teemana käsitleti immuunsüsteemi toimimist ja milliste erinevate mõjuritega tuleb plaanide tegemisel arvestada, et organismi vastupanuvõime oleks optimaalne.

Konkreetsemalt analüüsiti 2018. aasta olümpiamängudele reisimise ja ajavahega kohanemisega seotud riske. Saadud info põhjal osatakse paremini planeerida olümpiastardile eelneva viimase paari nädala treeningplaani ja logistikat.

Loengute järgmine voor toimub oktoobris. Eesmärgiks on individuaalse riskianalüüsi koostamine ja tegevuskava väljatöötamine esmaste haigusnähtude korral tegutsemiseks. Kõik selleks, et tõsta kvaliteeti ja püsida terve.