Raido Ränkel täna Olosel Team Haanja parimana klassikasprindi finaalis — Team Haanja

Raido Ränkel täna Olosel Team Haanja parimana klassikasprindi finaalis

Avaldatud: 09.11.2018

Team Haanja suusatajad avasid täna traditsioonilisel Olose esimese lume võistlusel hooaja. Avapäeval kavas olnud klassikasprindis jõudis Raido Ränkel finaali ja oli kuues. Veerandfinaalis kepi murdnud Marko Kilbi laeks jäi 14. koht


Tihedas konkurentsis tuli mõõtu võtta Venemaa, Norra, Saksamaa, Valgevene, Soome ja Poola suusatajatega.

Kvalifikatsioonivõistluse kiireim oli  venelane Aleksander Bolšunov, norralane Erik Valnes kaotas talle 0,86 sekundiga ja Raido Ränkel 5,9 sekudiga. Teistest 30 parema sekka mahtunud eestlastest näitas Henri Roos kuuendat aega (+8,77), Marko Kilp oli 12. (+11,67), Kaarel Kasper Kõrge 21. (+16,25) ning Vane Vähk 27. (+19,19).

Ainsa eestlasena pääses poolfinaali oma veerandfinaali võitnud Raido Ränkel. Marko Kilbil purunes veerandfinaalis kepp ja meie mees pidi leppima 3. kohaga. Kaarel Kasper Kõrge oli eelsõidus 21., aga otsustas mitte veerandfinaalis startida. Korraliku võistluse tegi veel U23 koondislane Henri Roos, kes lõpetas oma veerandfinaali kolmanda kohaga.

Poolfinaali lõpetas Ränkel norralase Erik Valnese järel teisena (+1,39) ning jõudis seejärel ka finaali, kus leppis kuuenda kohaga. Võidu võttis norralane Erik Valnes venelase Aleksander Bolšhunovi ja sakslase Thomas Bingi ees. Ühetkokku said täna tulemuse kirja 65 meest.

Raido Ränkeli sõnul oli ta hooaja esimese stardiga üsna rahul. "Eelsõit oli päris hea ja veerandfinaalis suutsin juba kontrollida kogu sõitu. Finaalis paraku värskust ei jagunud, kuna olin viimases veerandfinaalis ja teises poolfinaalis ning sain veidi vähem taastumisaega. Kokkuvõttes olen siiski rahul ja ootan, nädalavahetuse distantsivõistlusi  ja muidugi MK avaetappi Rukal," kommenteeris Ränkel.

Juba eelnevalt pääsu Ruka MK-le taganud Marko Kilp hindas võistlust järgmiselt: "Eelsõit ei kulgenud üldse nii nagu lootsin, aga endale aru andes, teadsin, et ei ole veel väga konkurentsivõimeline. Veerandfinaalis oli enesetunne juba parem, kuid kepi murdumine ja konkurentide kinnipüüdmine röövis palju energiat. Muidugi oleks tahtnud veel sõita, enesetunne läks aina paremaks, aga seekord ei olnud õnn minu poolel. Homme olen uuesti stardis, et proovida oma hetkeseisundist paremat ülevaadet saada“.

Team Haanja treener Anti Saarepuu jäi hooaja avastardiga rahule. "Oleme õigel teel, seda näitas Raido hea minek. Marko seis on kogu nädala olnud mitte just kõige parem ja Ruka MK-etapile juba koha taganuna ei valmistunud ta eraldi selleks võistluseks. Ootan juba homset päeva, kus kavas 10 km klassikalises tehnikas ja stardis on Algo Kärp, Raido Ränkel, Andreas Veerpalu, Marko Kilp ja Kaarel Kasper Kõrge,“ kommenteeris esimest võistluspäeva Saarepuu.