Tour de ski 2/7 ja 3/7 — Team Haanja

Tour de ski 2/7 ja 3/7

Avaldatud: 03.01.2018
Tour de Ski on üks selliseid üritusi, kus lühikese ajaga toimub üsna mitu sündmust ja ajataju kipub kaduma. Näiteks toimus pühapäeval 15 km klassikat ning esmaspäeval 15 km vabatehnikas jälitussõitu. Tänaseks oleme sõitnud juba teise riiki, vahetanud hotelle ning isegi aasta on jõudnud numbri võrra suureneda. Head uut aastat kõigile! 
Võtame esmalt kokku tuuri teise etapi ehk 15 km klassikat. Stardis oli 85 sportlast ja nende seas ka 3 eestlast - Karel Tammjärv, Andreas Veerpalu ja Kristjan Koll. Klassikasõit pakkus rohkem suurt põnevust just poodiumi kohtadel. Poltoranin sai üsna pikalt istuda liidritroonil kuniks kodupubliku rõõmuhõisete taustal sõitis finišisse šveitslane Dario Cologna ja napsas vaid 0.6 sekundiga võidu Poltoranini ees. Meie parimana jõudis üle finišijoone Karel Tammjärv, kes sõitis välja 49. aja. Kaotus võitjale liiga pikaks ei kärisenud ning nagu mees ise ütles, et kuigi see võib kõlada mitte spordimehelikult, siis sõiduga võib siiski rahule jääda. Andreas Veerpalu sai 69. koha ning Kristjan Koll 80. koha. 

Tuuri kolmas etapp, mis peeti uue aasta esimesel päeval, kujunes meile siiamaani kokkuvõttes ka parimaks päevaks. Karel Tammjärv startis 15km vabatehnika jälitussõidus 48. kohalt, kuid suutis tugeva esitusega sõita end 9 kohta kõrgemale lõpetades 39. kohal. Karel kaotas puhtas sõiduajas päeva kiireimale Maurice Manificat'le minuti ja 12 sekundit. Sõidu võitis teist päeva järjest ja seda võimsa esitusega taas Dario Cologna. Ustjugov startis 1 sekundilise eduga Cologna ees, kuid šveitslane ei jätnud oma head vormi kasutamata ning finišeeris lõpuks koguni 17.6 sekundilise edumaaga Ustjugovi ees. Andreas Veerpalu ja Kristjan Koll platseerusid vastavalt 72. ja 76. kohal.

Lenzerheide kodupublik oli taas rõõmust hullumas ja seda ka õigustatult. Kolme etapiga suutsid šveitslased kodupubliku ees noppida kolm esikohta. Võiduga tegi algust naiste vabatehnika sprindis Laurien Van der Graaff ning meesteklassis tegi konkurentidel selja prügiseks Dario Cologna.

Täna keskpäeval on +10 kraadises Oberstdorfis, Saksamaal kavas klassikasprindid. Jääge lainele!