Tour de Ski 5/7: Oberstdorfist Val di Fiemmesse — Team Haanja

Tour de Ski 5/7: Oberstdorfist Val di Fiemmesse

Avaldatud: 06.01.2018
Kellelegi üllatusuudiseid Oberstdorfi etapist ilmselt enam ei tule -  meedia on teinud oma tööd ülesannete kõrgusel. Oberstdorfi esimese päeva võistluse jätsid korraldajad tormi tõttu ära ning teise päeva 15 km vabatehnika ühisstart kujunes dramaatiliste kukkumiste ning suuskade ja keppide murdmiste draamaks. Puutumata ei jäänud tuuri üldliider Sergei Ustjugov ega ka meie Karel Tammjärv.  
Karel startis rinnanumbriga 37 ja takerdus võistluse käigus paar korda. Poolel võistlusmaal sõitis ta kellegi suusakepi otsa ja murdis suusanina. Kukkumisest sai ta küll kärmelt püsti, kuid sellisel lühikesel ja kitsal rajal piisas, et kaotada koht võistlejaterivis. Suusavahetust ta kordagi ei kaalunud, sest survet suusaninale avaldus minimaalselt ja see teda õnneks ei seganud.. Finishisse jõudis Karel 31. kohal, kaotades võitjale 11 sekundit. MK punktikohast jäi lahutama vaid 0.1 sekundit. Andreas Veerpalu sai 50. koha (+22.7).

Üleeile õhtul jõudsime Itaaliasse Val di Fiemmesse. Eile õhtul oli tuuril puhkepäev, mil mehed tegid kerge suusatesti ning täna kell 16:45 algab 15 km klassika ühisstart.