Tour de Ski 6/7: Karel Tammjärv MK-punktidel, Poltoraninile etapivõit! — Team Haanja

Tour de Ski 6/7: Karel Tammjärv MK-punktidel, Poltoraninile etapivõit!

Avaldatud: 06.01.2018
Tuuri eelviimane etapp Val di Fiemmes tõi kogu meie tiimile häid emotsioone. Karel Tammjärv saavutas 15 km klassika ühisstardisõidus 19. koha ning Aleksei Poltoranin, kes meiega koos sagedasti treenib, võttis suisa etapivõidu. Palju õnne Karelile ja Alekseile! 
Rõõm on tõdeda, et Oberstdorfi etapi kukkumiste fiaskot sellel etapil ei esinenud. Rada oli parajalt raske ning piisavalt lai, mis tõttu tekkisid vahed sisse ja sportlased kellegi varustuse otsa ei takerdunud. Kiidusõnadega kitsiks ei saa jääda ka hooldemeeste suurepärase tööga. Kuigi hooldemehed on meil alati tublid, siis eile võis viie järele ka plussi lisada. See oli mõnus vaatepilt, kui pikkadel laskumistel Karel lihtsalt libises oma konkurentidest mööda. 

"Esimesel ringil staadionile laskudes libisesin läbi grupi kõvasti ettepoole ja vist isegi muigasin kergelt. Hiljem asendus muie mingite muude grimassidega, aga suusad toimisid lõpuni täiesti eeskujulikult. Finišisse laskusin Marcus Hellneri taga ja lõpusirge alguseks olin temast juba 10 meetrit ette jõudnud - puhtalt tänu heale libisemisele! Suusad olid üle platsi, aga ega mehel ka täna kehv päev polnud," kommenteeris Karel. 

Karel noppis hea kohaga ka MK- punkte ning parandas oma tuuri üldkohta, tõustes 23. positsioonile. Andreas Veerpalu sai 49. koha. Aleksei Poltoranin tõusis viimase etapi eel teisele kohale. Tuuri üldliider on šveitslasest Dario Cologna.  

Tuur kulmineerub täna kell 15.30 traditsioonilise lõputõusuga slaalomimäkke vabatehnika viitstardist. Ainsa eestlasena jätkab võistlustules Karel Tammjärv. Tsiteerides eilsel võistkondade esindajate koosolekul võistluse tehnilise delegaadi Jussy Prykari öeldut: "Good luck for the nightmare!"