Tour de Ski 7/7: lõputõus Alpe Cermis — Team Haanja

Tour de Ski 7/7: lõputõus Alpe Cermis

Avaldatud: 07.01.2018
Karel lõpetas ränkraske Tour de Ski 24. kohaga! Tuuri võitis neljandat korda šveitslane Dario Cologna, tõustes selles arvestuses Justyna Kowalczykiga samale pulgale.
Alpe Cermise tõus on täiesti ainulaadne võistlus maailmakarikasarjas. Mitmed sportlased ootavad seda võistlust, et enda ronimisoskus maksimaalselt realiseerida. Slaalominõlvast üles suusatamine on ameeriklanna Liz Stepheni üks lemmikutest ja meestest on alati väga häid sõite teinud põhjanaaber Matti Heikkinen ning prantslane Maurice Manificat. Mõne teise sportlase jaoks on Alpe Cermis olnud takistuseks Tuuri üldvõidu saavutamisel. Tõusu pikkus on mitmekordselt üle tavapäraste reeglitega lubatu. Kanadalane Devon Kershaw on öelnud, et pole ühtegi teist suusavõistlust, kus maailma parimad suusatajad näevad välja nagu harrastajad.

Karel oli viimase päeva alguses 23. kohal. Üldarvestuses tema ees olnud Ustjugov ja Hellner viimasel etapil ei startinud ja rajal pidi Karel tunnistama kolme tagant tulnud sportlase paremust, mis andis lõppkohaks 24. tulemuse. See oli selgelt Kareli parim Tour de Ski, kokku on ta mitmepäevasõidu lõpetanud viiel korral.

Kareli enda kommentaar: "Ma hoidsin võistluse esimesel kuuel kilomeetril kiiruse võimalikult üleval, et jõuaksin tõusu alla sama varuga jälitajate ees, millega startisin. Vedasin minuga koos startinud venelast Yakimushkinit, tagantjärele tarkusena oleks võinud tallegi töötegemist pakkuda. Tõusu järsud osad said minust võitu ja 500 m enne finišit läksid Livers ning Dobler minust mööda. Viimasel 200 meetril võtsin end veel kokku, et hoida tagasi kiirelt läheneva Lucas Boegli rünnak. Lõpujoone ületamine oli täiesti fantastiline tunne, kuigi lumel lebades läks paar minutit aega, et normaalne hingamisrütm taastuks."

Tuuri võitjale Dario Colognale järgnesid teisena norralane Martin Johnsrud Sundby ja kolmandana kanadalane Alex Harvey.