Treeninglaagri vaheetapp - Davosi MK — Team Haanja

Treeninglaagri vaheetapp - Davosi MK

Avaldatud: 07.12.2017
Täna Sveitsis toimunud Davosi MK uisusprindis aastatetagune ajalugu ei kordunud. Team Haanja treener Anti Saarepuu sõitis end siin 2006. ja 2010. aastal veerandfinaali, tema hoolealused Marko Kilp, Raido Ränkel ja Karel Tammjärv piirdusid täna eelsõiduga, vastavalt 46., 50. ja 70. koht. Olgu ära mainitud, et stardis oli kokku 113 meest, seega rohkem kui pooled sportlased jäid siiski Marko ja Raido seljataha.
Läheme nüüd aga nädala jagu ajas tagasi, mil Team Haanja sõitis Itaalia Alpidesse Livignosse treenima. Sprinteritel Marko Kilbil ning Raido Ränkelil oli selge plaan, et peale Lillehammeri MK-d tuleb võistluskarusellilt hoog pisut maha võtta ning teha üks korralik 10-päevane treeningperiood. Treeningute eesmärgiks oli/on juurde koguda mahtu, et jõuda taas heasse vormi Tour de Ski ajaks, mis algab vana aasta lõpus Šveitsis Lenzerheides ja kulmineerub uue aasta 7. kuupäeval Itaalias Val di Fiemmes. Davosi MK-d võib seega nimetada üheks osaks treeninguprotsessis. Loomulikult lootsime eelsõitudest edasipääsu, kuid arvestades viimase nädala treeningmahtu, siis tänase tulemuse tõttu pead liialt norgu lasta pole mõtet. Marko ja Raido sõitsid peale võistlust Livignosse tagasi ning treenivad seal kuni uue nädala kolmapäevani. 

Tegelikult on kõigil Team Haanja sportlastel praegu väga erinevad lühiajalised eesmärgid. Karel Tammjärv ei teinud enda sprinterlikke võimeid arvestades sugugi mitte halba sõitu. Kareli magustoit distantsi mõttes tuleb pigem homsel päeval, mil Davosis sõidetakse 15 km vabatehnikas ning tema erinevalt Markost ja Raidost on just nimelt selleks võistluseks eraldi valmistunud. Elame-näeme, kuidas aga ~1500 m kõrgusel võistlemine välja kukub. Peale homset sõitu reisib Karel kodumaale, et jõuda järjele ka õpingutes. Kas teadsite, et Karel astus tänavu sügisel TÜ Pärnu kolledžisse avatud ülikooli spordikorralduse ja projektijuhtimise erialal bakalaureuse kraadi omandama? Õnneks õpingud treeninguid ega võistlusi ei sega, sest koolis on vaja kohal olla igas kuus ühe õppesessiooni ehk 5 päeva järjest.  

Teised Team Haanja sportlased Algo Kärp, Andreas Veerpalu, Anette Veerpalu ja Kaarel Kasper Kõrge Davosi MK-l ei võistelnud ning nemad treenivad samuti praegu Livignos. Kõigil meestel on selja taha jätta külmetushaigused, mis tõttu nende eesmärgiks on hetkel kosuda ja leida värskus uuesti üles uuel nädalalal toimuvaks OPA kontinentaalkarikasarja etapiks Austrias. Ka Marko ja Raido sõidavad sinna võistlema. 

Jääbki üle soovida meie tiimile jõudu, et need erinevad eesmärgid saaksid kõigil täidetud. See viiks meid edasi ühise suure eesmärgini - suurendada olümpiakvooti! 

Fotod: Liis Kipper